Polecane produkty do stosowania w ramach tych zabiegów

Azurion

Azurion

Zwarta konstrukcja systemu

Integracja pracowni za pośrednictwem jednego ekranu dotykowego do sterowania systemem IntraSight, monitorowaniem hemodynamicznym i innymi aplikacjami firmy Philips

Praca równoległa, wykonywanie zadań takich jak 2D-QA podczas fluoroskopii lub ekspozycji

Dzięki platformie do zabiegów pod kontrolą obrazowania Azurion zespoły medyczne mają wyjątkowy komfort użytkowania i łatwość sterowania za pomocą ekranu dotykowego, co może usprawnić pracę w pracowni hemodynamiki. Sterowanie od strony stołu pozwala uniknąć konieczności przechodzenia do sterowni w celu uzyskania dostępu do aplikacji. Inteligentne rozwiązania, takie jak ClarityIQ i pozycjonowanie przy zerowej dawce, zapewniają efektywne zarządzanie dawką. Są one odpowiedzią na rosnący nacisk na poprawę bezpieczeństwo pacjentów i pracowników poprzez obrazowanie rentgenowskie z niską dawką, bez pogorszenia jakości obrazu.

System Azurion 7 C20 z ramieniem FlexArm

Platforma aplikacji do zastosowań interwencyjnych IntraSight


System IntraSight firmy Philips oferuje kompleksowy pakiet sprawdzonych w praktyce klinicznej1–5 narzędzi w zakresie obrazowania, fizjologii i korejestracji6, działających na nowoczesnej, bezpiecznej platformie, która pozwala uprościć złożone interwencje, przyspieszyć rutynowe procedury i zwiększyć wydajność pracowni. Te w swojej klasie narzędzia interwencyjne umożliwiają wyjście poza angiogram i uzyskanie pełnego obrazu naczynia docelowego, który pozwala na podejmowanie szybkich, trafnych decyzji klinicznych. System IntraSight bazuje na nowoczesnej, skalowalnej platformie, gotowej na nowe innowacje i narzędzia, gdy tylko staną się dostępne w przyszłości.

Pracownia hemodynamiki ze stacją roboczą IntelliVue

System Philips Hemo z monitorem IntelliVue X3 i systemem Xper Information Management


Firma Philips przedstawia interwencyjny system hemodynamiczny (Philips Hemo), który wprowadza zaawansowane pomiary hemodynamiczne do pracowni hemodynamiki. To wyjątkowe połączenie, zintegrowane z wiodącym na rynku monitorem pacjenta IntelliVue X3 firmy Philips, umożliwia ciągłe monitorowanie pacjenta w całej pracowni hemodynamiki. Dzięki połączeniu monitora IntelliVue X3 w pracowni hemodynamiki z systemem Philips Hemo można w sposób ciągły monitorować pacjenta.

System Xper IM został zaprojektowany w celu usprawnienia przepływu pracy w pracowni hemodynamiki poprzez monitorowanie hemodynamiki i zarządzanie danymi. Usprawnia procesy tworzenia raportów lekarskich, rozliczeń, sprawozdawczości rejestrowej i gospodarki magazynowej.

System IntraSight od razu wiele zmienił w naszej pracowni. Jest tak prosty i intuicyjny w obsłudze, że przyzwyczajenie się do niego nie zajęło nam ani chwili. Dzięki niemu korzystanie z danych dotyczących parametrów fizjologicznych i obrazowania stało się jeszcze szybsze i łatwiejsze, z korzyścią dla nas i naszych pacjentów”.

Dr Rasha Al-Lamee

Imperial College London, Hammersmith Hospital

Ikona dostępności operacyjnej

135

więcej godzin dostępności operacyjnej

O 135 godzin więcej średniej dostępności operacyjnej w ciągu roku*. Zyskaj czas na leczenie większej liczby pacjentów w pracowni interwencyjnej.

 

*Przedstawione dane są wartościami średnimi, opartymi na porównaniu systemów połączonych i niepołączonych zdalnie. Próbka danych z 2018 roku dla systemów Allura FD i Azurion (n=9955)

Ikona poprawy użyteczności

91%

użytkowników przyznaje, że nowy moduł ekranu dotykowego zwiększa użyteczność

91% użytkowników systemu Azurion uważa, że udoskonalona technologia modułu ekranu dotykowego zwiększa łatwość obsługi przy przełączaniu pomiędzy zgodnymi aplikacjami (np. RTG, iFR/FFR, IVUS, hemo itp.) w trakcie zabiegów w porównaniu z ich obecnymi systemami*.

 

* Wyniki uzyskane podczas oceny użyteczności w okresie maj–czerwiec 2019 r. W testach wzięło udział 23 specjalistów klinicznych (16 lekarzy i 7 techników) z Europy, którzy wykonywali zabiegi z wykorzystaniem systemu do zabiegów pod kontrolą obrazowania Azurion 2.1 w kardiologicznym przepływie pracy oraz niekardiologicznym przepływie pracy w symulowanym środowisku pracowni interwencyjnej.

Ikona niższych kosztów

10%

niższe koszty

Wykazano, że metodologia iFR firmy Philips pozwala na skrócenie czasu zabiegu o 10%* i uzyskanie oszczędności rzędu 896 USD** w porównaniu z FFR.

 

* Davies JE i wsp., Use of the Instantaneous Wave-free Ratio or Fractional Flow Reserve in PCI. N Engl J Med. 11 maja 2017 r.;376(19):1824-1834.

**Patel M. „Cost-effectiveness of instantaneous wave-Free Ratio (iFR) compared with Fractional Flow Reserve (FFR) to guide coronary revascularization decision-making.” Late-breaking Clinical Trial — prezentacja na konferencji ACC 10 marca 2018 r. 

    Wyraźna wizualizacja. Optymalne leczenie

    PCI — decyzja, obrazowanie kontrolne, leczenie, potwierdzenie
    Dynamic Coronary Roadmap

    Dynamic Coronary Roadmap

     

    Opracowana przez firmę Philips technologia tworzy widok tętnic wieńcowych w czasie rzeczywistym, z kompensacją ruchu. Wyraźny angiogram wieńcowy jest nakładany na obraz fluoroskopowy 2D na żywo, tworząc kolorową mapę, która automatycznie dostosowuje się, dostarczając na bieżąco wizualnych informacji zwrotnych o położeniu prowadników i cewników.

    StentBoost Live

    StentBoost Live

    Narzędzie StentBoost Live10 pozwala szybko zweryfikować pozycjonowanie przed i po rozprężeniu balonów, stentów i urządzeń wewnątrzwieńcowych, aby wyświetlić ich obraz po rozprężeniu i potwierdzić pełne rozprężenie. Wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym, więc nie trzeba czekać na nowe obrazy przed zmianą położenia.

    System IntelliSpace Cardiovascular

    System IntelliSpace Cardiovascular

    System ISCV został zaprojektowany w celu usprawnienia przepływu pracy w całym cyklu opieki kardiologicznej. Tworzy pojedynczy punkt dostępu w dowolnym czasie i praktycznie w dowolnym miejscu, wspomagając podejmowanie trafnych decyzji. Dane z systemu można wyświetlać i sterować nim za pomocą stanowisk roboczych FlexSpot i FlexVision Pro platformy Azurion, co pozwala na łatwe sprawdzanie informacji przedoperacyjnych w trakcie zabiegu.

    Ultrasonografia wewnątrznaczyniowa (IVUS) firmy Philips

    Ultrasonografia wewnątrznaczyniowa (IVUS)

    Optymalizacja wyników leczenia pacjentów przy użyciu ustandaryzowanych kryteriów IVUS. 1,2 Badanie ULTIMATE wykazało, że w porównaniu z zabiegami PCI przeprowadzanymi pod kontrolą samej angiografii u pacjentów kierowanych na leczenie z dowolnych wskazań przeprowadzanie zabiegu PCI pod kontrolą obrazowania IVUS znacząco ogranicza konieczność rewaskularyzacji zmiany docelowej (TLR) ze wskazań klinicznych. Ta korzyść utrzymywała się przez trzy lata. W przypadku spełnienia kryteriów optymalnego zabiegu PCI pod kontrolą obrazowania IVUS nieskuteczne zaopatrzenie naczynia docelowego (TVF)* występowało jedynie u 1,6% pacjentów w okresie 12 miesięcy oraz u 4,2% pacjentów w okresie 3 lat.

    Metoda pomiaru wskaźnika iFR

    Metoda pomiaru wskaźnika IFR

    iFR jest wiodącym, niewymagającym stosowania środków indukujących hiperemię wskaźnikiem fizjologicznym do pomiaru ciśnienia podczas zabiegów diagnostycznych i interwencyjnych, uznanym przez główne towarzystwa kardiologiczne4,5,6,7. Tylko iFR posiada dane kliniczne dotyczące wyników leczenia pacjentów, potwierdzone w największych badaniach fizjologicznych w historii1,2,3,9. Korejestracja iFR mapuje pomiary fizjologiczne bezpośrednio na angiogram, umożliwiając pełniejszą kontrolę obrazową w trakcie zabiegu.

    Cewnik do laserowej aterektomii wieńcowej ELCA

    Cewnik do laserowej aterektomii wieńcowej ELCA

    Przeznaczony do przecinania, preparowania i leczenia najbardziej złożonych zmian w naczyniach wieńcowych. Ten niemechaniczny cewnik do aterektomii może być wprowadzany po dowolnym prowadniku o średnicy 0,014” i może usuwać i modyfikować blaszkę miażdżycową o różnej morfologii. Został zatwierdzony do stosowania w najszerszym zakresie wskazań wieńcowych do aterektomii.

    AngioSculpt

    Cewnik balonowy nacinający AngioSculpt RX PTCA

    Rewolucjonizuje zabiegi przeprowadzane w ramach leczenia choroby wieńcowej, zapewniając zaawansowaną technikę działania dostępną wyłącznie w ramach tego innowacyjnego rozwiązania klinicznego. Cewnik balonowy nacinający AngioSculpt RX PTCA jest jedynym specjalistycznym przyrządem nacinającym, który jest przeznaczony do stosowania w leczeniu restenozy w stencie oraz złożonych zmian chorobowych typu C.

    Prowadnik ciśnieniowy OmniWire

    Prowadnik ciśnieniowy OmniWire

    Pierwszy na świecie prowadnik ciśnieniowy z litym rdzeniem1. Dzięki całkowicie nowej konstrukcji tylko prowadnik ciśnieniowy OmniWire firmy Philips łączy w sobie pewność działania prowadnika z potwierdzonymi wynikami iFR i korejestracją iFR, ułatwiając korzystanie z pomiarów fizjologicznych podczas całego zabiegu2–4.

    Czy chcesz dowiedzieć się więcej?

    IVUS expert ipad

    Zostań ekspertem w dziedzinie obrazowania IVUS


    Doskonal umiejętności w zakresie obrazowania IVUS dzięki interaktywnym procedurom i szczegółowym ćwiczeniom w interpretacji obrazów. Aplikację Philips Coronary IVUS Tutor można pobrać bezpłatnie w sklepie App Store lub Google Play.

    Cardio app

    Przećwicz swoje umiejętności w dziedzinie obrazowania IVUS z wykorzystaniem przypadków klinicznych


    Poznaj interaktywną aplikację edukacyjną Cardio Ex, w której teraz można znaleźć nowe przypadki prezentujące technikę obrazowania IVUS firmy Philips, pomiary fizjologiczne i korejestrację. Aplikację Cardio Ex można pobrać bezpłatnie w sklepie App Store lub Google Play.

    *

    Informacje kontaktowe

    * To pole jest wymagane

    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

    We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

    *
    *

    Final CEE consent

    Literatura

     

    Intrasight

    TBD

     

    iFR

    1. Davies JE i wsp., DEFINE-FLAIR: A Multi- Centre, Prospective, International, Randomized, Blinded Comparison of Clinical Outcomes and Cost Efficiencies of iFR and FFR Decision-Making for Physiological Guided Coronary Revascularization. New England Journal of Medicine, publikacja w wersji elektronicznej 18 marca 2017 r.
    2. Gotberg M i wsp., Instantaneous Wave-Free Ratio Versus Fractional Flow Reserve Guided Intervention (IFR-SWEDEHEART): A Multicenter, Prospective, Registry-Based Randomized Clinical Trial. New England Journal of Medicine, publikacja w wersji elektronicznej 18 marca 2017 r.
    3. Patel M. „Cost-effectiveness of instantaneous wave-Free Ratio (iFR) compared with Fractional Flow Reserve (FFR) to guide coronary revascularization decision-making”. Late-breaking Clinical Trial — prezentacja na konferencji ACC 10 marca 2018 r.
    4. Patel M i wsp., ACC/AATS/AHA/ASE/ASNC/SCAI/SCCT/STS 2017 Appropriate Use Criteria for Coronary Revascularization in Patients with Stable Ischemic Heart Disease. J Am Coll Cardiol. 2 maja 2017 r.;69(17):2212–2241.
    5. ACC CathPCI Hospital Registry.
    6. Lofti A i wsp., Focused update of expert consensus statement: Use of invasive assessments of coronary physiology and structure: A position statement of the society of cardiac angiography and interventions. Catheter Cardiovasc Interv. 2018;1–12.
    7. 2018 ESC/EACTS Guidelines on myocardial revascularization: The task force on myocardial revascularization of the European society of cardiology (ESC) and European association for cardio-thoracic surgery (EACTS). Eur Heart J. 2018;00:1–96.
    8. Punkt odcięcia wartości iFR wynoszący 0,89 najlepiej koresponduje z punktem odcięcia wartości pomiaru FFR dla niedokrwienia na poziomie 0,80 przy swoistości 87,8% i czułości 73,0% (dane z badania ADVISE II oraz instrukcji obsługi metody iFR, nr dokumentu 505-0101.23).
    9. Jeremias A i wsp., The DEFINE PCI Trial: Blinded Physiological Assessment of Residual Ischemia after Successful Angiographic Percutaneous Coronary Intervention — prezentacja na ACC 2019.
    10. Narzędzia korejestracji są dostępne w przypadku konfiguracji IntraSight 7 w systemie SyncVision.

     

    IVUS

    *Narzędzia korejestracji są dostępne w przypadku konfiguracji IntraSight 7 w systemie SyncVision.

    1. A. Maehara, M. Matsumura, Z.A. Ali, G.S. Mintz, G.W. Stone. IVUS-guided versus OCT-guided coronary stent implantation. J Am Coll Cardiol Img, 10 (2017), str. 1487–1503
    2. Elgendy IY i wsp., Outcomes with intravascular ultrasound-guided stent implantation: a meta-analysis of randomized trials in the era of drug eluting stents. Circ-Cardiovasc Interv.2016;9:e003700
    3. Ahn JM, Kang SJ, Yoon SH i wsp., Meta-analysis of outcomes after intravascular ultrasound-guided versus angiography-guided drug-eluting stent implantation in 26,503 patients enrolled in three randomized trials and 14 observational studies. Am J Cardiol. 2014;113:1338–1347. Hiperłącze “https://www.ajconline.org/article/S0002-9149(14)00549-9/abstract”
    4. ​Witzenbichler B i wsp., Relationship between intravascular ultrasound guidance and clinical outcomes after drug-eluting stents: Badanie ADAPT-DES. Circulation. Styczeń 2014 r.;129,4;463–470.
    5. Singh V, Badheka AO, Arora S i wsp., Comparison of in-hospital mortality, length of hospitalization, costs, and vascular complications of percutaneous coronary interventions guided by ultrasound versus guided by angiography. Am J Cardiol. Online 18 lutego 2015 r.
    6. TVF categorized as cardiac death, target vessel MI, and clinical driven TVR
    7. Zhang J i wsp., The ULTIMATE trial. Journal of the American College of Cardiology (2018), doi.org/10.1016/j.jacc.2018.09.013., przyjęto do druku 13 września 2018 r.
    8. Choi K i wsp., Impact of Intravascular Ultrasound-Guided Percutaneous Coronary Intervention on Long-Term Clinical Outcomes in Patients Undergoing Complex Procedures. JACC: Cardivascular Interventions. Marzec 2019 r., 4281; DOI: 10.1016/j.jcin.2019.01.227
    9. Levine i wsp., 2011 ACCF/AHA/SCAI Guideline for Percutaneous Coronary Intervention: a report of the American College of Cardiology Foundation/American Heart Association Task Force on Practice Guidelines and the Society for Cardiovascular Angiography and Interventions. Circulation 2011;124:e574–651]
    10. Kim S, Kim Y i wsp., Long-term outcomes of intravascular ultrasound-guided stenting in coronary bifurcation lesions. Am J Cardiol. 2010;106(5):612–8]
    11. Hong, S-J i wsp., Effect of Intravascular Ultrasound–Guided vs Angiography-Guided Everolimus-Eluting Stent Implantation: The IVUS-XPL Randomized Clinical Trial. JAMA, opublikowano online 10 listopada 2015 r.
    12. Mariani i wsp., MOZART study. JACC Interventions 2014; 7:1287–93.

    Informacje kontaktowe

    * To pole jest wymagane

    *

    Dane kontaktowe

    *
    *
    *

    Firma/Placówka

    *
    *
    *

    *

    Informacje kontaktowe

    * To pole jest wymagane

    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

    We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

    *
    *

    Final CEE consent

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

    Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
    Please select the checkbox

    Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

    Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?